Fakty o współczesnym projektowaniu stron internetowych

F

Żyjemy w świecie ciągłych zmian. I nie jest to bardziej oczywiste niż w obszarze marketingu cyfrowego. Częste zmiany współczynników algorytmu Google, najlepsze praktyki projektowania i potrzeba utrzymania stałej czujności wobec coraz bardziej złożonych zagrożeń dla bezpieczeństwa oznacza, że coraz trudniej jest nam nadążać za zmianami.   Tekst ten  przygotowaliśmy wspólnie z agencją pixelsperfect.pl – strony www Poznań

WordPress nadal dominuje na rynku CMS w 2016 roku. Coraz więcej witryn budowane jest codziennie na platformie WordPressa.

Istotne zmiany zachodzą w projektowaniu stron internetowych. Projektowanie responsywnych stron, które dostosowują się do rozdzielczości, na której się wyświetlają stało się standardem. A  Google zmienia czynniki rankingowe, które mają wpływ na miejsce jakie strona zajmuje w wyszukiwarce internetowej.

Szybkość witryny również stała się czynnikiem istotnym przy określaniu pozycji strony w wyszukiwarce internetowej  i wkrótce Google będzie brać pod uwagę szybkość witryn mobilnych pod kątem ich mobilnych rankingów.

Coraz więcej użytkowników przegląda internet przez urządzenia mobilne, co w przyszłości wpłynie na wiele zmian. Użytkownicy (zwłaszcza użytkownicy mobilni) stają się bardziej selektywni na temat odwiedzanych witryn. Atrakcyjny wygląd staje się istotny, a także mobilna szybkość ładowania strony.

Ogólne statystyki internetowe

Rynek internetowy rozwija się w szybkim tempie. Około 40% światowej populacji ma dostęp do Internetu, a liczba ta wciąż rośnie.

Internet odgrywa niezwykle ważną rolę w handlu detalicznym, zarówno w sprzedaży online, jak i w sklepach. Ważnym elementem, który wpływa na to, czy klient pozostanie na stronie jest szybkość ładowania strony. Przykładem dobrze zoptymailzowanej strony jest pixelsperfect.pl Udowodniono, że koncentracja uwagi przeciętnego człowieka w 2016 roku jest teraz mniejsza. Nie może więc dziwić, że większość nie ma cierpliwości czekać na załadowanie strony?

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o aktualnym stanie internetu:

Na całym świecie jest około 3,4 miliarda użytkowników Internetu (około 40% światowej populacji).

Prawdziwe osoby stanowią mniej niż połowę (44%) całego ruchu internetowego, a pozostałe 56% przypisuje się botom, spamerom i narzędziom do wykrywania włamań.

Istnieje ponad 1 miliard stron internetowych.

Google jest na czele najchętniej odwiedzanych stron, a następnie YouTube i Facebook.

52,7% wszystkich użytkowników uzyskuje dostęp do internetu za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

40% internautów dokonało zakupu online, czyli około miliard klientów.

Internet ma wpływ na roczną sprzedaż detaliczną w wysokości 2,2 biliona dolarów.

40% użytkowników porzuci witrynę, jeśli czas ładowania się strony zajmie więcej niż 3 sekundy.

Średni czas ładowania stron według testów  przeprowadzonych przez Pingdom wynosi 5 sekund.

Trendy projektowania stron internetowych

Przy rosnącej liczbie stron online, musisz wyróżnić się. Jeśli zawartość witryny i układ nie są atrakcyjne w 2016 r., Tracisz odwiedzającego.

Nie ma co do tego wątpliwości. Millennialsi są największymi odbiorcami treści cyfrowych. I dorastali z dostępem do internetu. Jeśli chcesz zachwycić, potrzebujesz strony, który jest piękna, funkcjonalna i szybko się ładuję. Prędkość ładowania strony to nie tylko czynnik rankingu w Google, ale także wymóg, jeśli chcesz utrzymać użytkowników na swojej stronie.

Oto co jeszcze musisz wiedzieć:

38% osób przestanie angażować się w witrynę, jeśli układ lub zawartość  nie są dla nich atrakcyjne.

53% użytkowników mobilnych porzuci Twoją witrynę, jeśli czas jej ładowania zajmie więcej niż 3 sekundy.

Odpowiedzialny projekt stron internetowych jest najważniejszą cechą dodaną do Twojej witryny.

Odpowiednie projektowanie stron internetowych

Jeśli twoja strona nie jest dostosowana do współczesnych standardów, tracisz odwiedzających, klientów i pozycję w wyszukiwarce Google.

Odpowiednia konstrukcja strony oznacza, że ​​witryna daje to samo doświadczenie z jej użytkowania  niezależnie od tego, czy jest wyświetlana na tablecie czy smartfonie. Niepowtarzalna konstrukcja nie jest już opcją – jest to wymóg.

Tendencja do przeglądania telefonów komórkowych nie zniknie. Coraz więcej osób korzysta ze swoich smartfonów i tabletów do przeglądania Internetu odchodząc od tradycyjnego przeglądania strony na ekranie monitora. A więc jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana, aby dobrze wyglądać na urządzeniu mobilnym, tracisz ruch.

Oto kilka innych rzeczy, które musisz wiedzieć o responsywnym projektowaniu strony internetowe Poznań i przeglądaniu ich na telefonach komórkowych:

W okresie od grudnia 2013 r. Do grudnia 2015 r. użycie tabletów do korzystania z Internetu wzrosło o 30%, a użycie smartphoneów wzrosło o 78%. Chociaż w tym samym okresie użycie komputerów stacjonarnych spadło o 1%.

13% dorosłych uzyskuje dostęp do internetu za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Google premiuje te  witryny, które są dostosowane do urządzeń mobilnych.

40% osób opuści witrynę, która nie jest responsywna, aby wybrać inny wynik.

About the author

Grzegorz Nowacki

Dodaj komentarz