Czy warto korzystać z darmowego hostingu?

C

Myśl o utworzeniu strony internetowej na darmowym hostingu jest kusząca. Internet jest pełen firm oferujących usługę darmowego hostingu dla stron na platformie WordPress. Pewnie zastanawiasz się, gdzie tu jest haczyk? Dlaczego nie wszyscy korzystają z tego sposobu na utworzenie strony? W tym artykule podzielimy się powodami, dla których bezpłatna witryna internetowa jest złym pomysłem i czymś, czego należy unikać za wszelką cenę.   Tekst ten powstał wspólnie z naszymi partnerami agencją pixelsperfect.pl – nowoczesne strony internetowe Konin

Bardzo powolne działanie strony internetowej

Większość bezpłatnych dostawców witryn internetowych umieszcza setki stron internetowych na tym samy serwerze. Sprawia to, że wszystkie strony wczytują się bardzo powoli. Przekłada się to na złe doświadczenia użytkowników i rzutuję negatywnie na optymalizację SEO.

Nieprofesjonalny adres internetowy

Mając adres strony internetowej jak mojwlasnybiznes.cba.pl nie wygląda to zbyt profesjonalnie. Odwiedzający Twoją witrynę internetową potencjalni klienci uważają, że dość trudno wziąć witrynę z poważną stroną, gdy nawet nie masz profesjonalnej nazwy strony. Bo drugie zapamiętanie nazwy takiej strony staję się dość kłopotliwe.

Niemożność przeniesienia danych na inny serwer

Wielu użytkowników, którzy tworzą bezpłatną strony internetowe Poznań, a następnie chcą przenieść się do płatnej usługi, nie są w stanie przenieść danych swojej witryny. Dostawcy usług nie oferują narzędzi do łatwego przenoszenia witryny. W tym wypadku użytkownicy muszą skorzystać z usług firm , aby ręcznie eksportować ich zawartość, co może drogo kosztować.

Nachalne reklamy w Twojej witrynie

Większość z tych darmowych serwisów internetowych jest obsługiwana przez reklamy. Umożliwiają Ci bezpłatne umieszczenie zawartości strony na serwerze , ale w zamian umieszczają na stronie swoje reklamy. Często reklamy są rozpraszające, nachalne i niedopasowane do tematyki strony.
Najgorsze jest to, że czasami twoi konkurenci mogą zapłacić firmy hostingowej, aby reklamować twojej stronie swoje usługi.

Mogą usunąć Twoją witrynę bez pytania

Warunki korzystania z tych usług wyraźnie wskazują, że mogą zamknąć stronę w każdej chwili bez podania przyczyny. Jeśli postanowią zamknąć twoją stronę, nie poinformują Cię o tym fakcie, ani nie umożliwią sporządzenie kopii zapasowej, która pozwoliłaby na odtworzenie strony na innym serwerze.

Firmy te mogą zniknąć w każdej chwili

W dowolnym momencie firma bezpłatna może zdecydować o zakończeniu działalności swojej firmy i odejściu. Po prostu wyłączą serwery, co spowoduje, że utracisz swoją witrynę internetową i wszystkie dane. Ich warunki służą zapewnieniu im pełnej ochrony prawnej.

Nie ma kopii zapasowych

Nie ma koncepcji regularnych kopii zapasowych na tych darmowych stronach internetowych. Nie wykonują kopii zapasowych danych, a jeśli coś się popsuje na stronie, nie ma możliwości przywrócenia danych.

A oto lista polecanych przez agencję pixelsperfect.pl płatnych hostingów:

-linuxpl.com

-hekko.pl

-mydevil.net

– futurehost.pl

About the author

Grzegorz Nowacki

Dodaj komentarz